Oblikovanje
9. Vakumska stiskalnica
Osnovno masa potuje naprej v vakumsko stiskalnico, ki na pol pripravljeno maso oblikuje v glineno reko, iz nje pa izstisne še zadnje zračne mehurčke.
10. Rezalna žica
Nato neskončno glineno reko, z zelo ostro žico, razdelijo na posamezne glinene polizdelke.
11. Stiskalnica
S transportnim sistemom polizdelki pridejo do stiskalnice, kjer strešniki dobijo svojo končno obliko. Obdelovanci pod visokim pritiskom pristanejo v kalupe. Poleg tega je preša priključena na enosmerni tok, da bi polizdelki lažje izpadli iz kalupa. Visokotlačne stiskalnice izdelajo 3000 strešnikov na uro. Kalupi za obdelovance se izdelajo v lastni livarni obrata iz različnih mavčnih in livarskih materialov. Prednost mavčnih kalupov je v tem, da so med stiskanjem sposobni sprejeti iztisnjeno vodo in tako tvorijo vodni film med kalupom in surovim izdelkom. Glede na to, da na kalupe vplivajo ogromne sile in trenja, jih je treba dnevno večkrat zamenjati. Formiranje oblika
9. Vakuumska preša
Sirovina se dalje prenosi u vakuumsku prešu koja će polugotovi materijal oblikovati u jedan komad gline bez krajeva i ukloniti će i zadnje mjehuriće zraka iz mase.
10. Žica za rezanje
Nakon toga se pomoću vrlo oštrog žičanog rezača komad gline bez krajeva reže na pojedine predoblike crijepa.
11. Revolverska preša
Putem transportnog sustava polugotovi uzorci dospijevaju do revolverske preše gdje krovni crjepovi dobivaju svoj konačni oblik. Ulaze u kalupe pod visokim pritiskom. Osim toga na prešu je priključena i istosmjerna struja, kako bi polugotovi proizvodi lakše izlazili iz kalupa. Te visokotlačne preše izrađuju 3000 krovnih crijepova na sat. Radni kalupi izrađeni su od raznih gipsanih i ljevaoničarskih materijala u ljevaonici koja je u vlasništvu pogona. Prednost gipsanih kalupa je u tome da oni primaju vodu koja se za vrijeme prešanja istisne i na taj način se stvara vodeni film između kalupa i sirovog komada. Na ove kalupe djeluju ogromne sile i trenja, pa ih zato ih treba više puta dnevno izmijeniti.